Mikropożyczka udzielana jest głównie przez firmy pożyczkowe. To produkt, który stanowi podstawowy filar sprzedaży w sektorze pozabankowym. Zamiennie nazywana jest chwilówką. Oznacza to, że w ramach oferty pożyczymy niskie kwoty od 100 zł do kilku tysięcy. Termin spłaty takiego zobowiązania zazwyczaj nie przekracza 30 dni. A środki z mikropożyczki możemy wydać na dowolny cel.
Mikropożyczka dostępna jest online według uproszczonych procedur. Oznacza to, że wniosek możemy złożyć w domu poprzez stronę internetową. Decyzja o przyznaniu środków dostępna jest w ciągu kilkunastu minut, więc jest to dobre rozwiązanie, jeżeli potrzebujemy dodatkową gotówkę w nagłych sytuacjach. Sam proces najczęściej nie wymaga dostarczania dodatkowych dokumentów dochodowych tj. zaświadczenie od pracodawcy lub wyciągów bankowych. Warunkiem otrzymania pożyczki jest potwierdzenie własnej tożsamości. Możemy zrobić to na kilka sposobów. Najbardziej popularny jest przelew weryfikacyjny.
Warunkiem koniecznym, aby otrzymać mikropożyczkę, jest ukończony 18 rok życia oraz posiadanie ważnego dowodu osobistego. Dodatkowa osoba, która składa wniosek, musi mieć obywatelstwo polskie wraz z miejscem zamieszkania na terenie kraju.
Wymagany będzie również: telefon komórkowy, adres e-mail i rachunek bankowy. Konto potrzebne jest z dwóch powodów. Po pierwsze umożliwia potwierdzenie tożsamości. Po drugie na rachunek wpłyną nam środki z mikropożyczki.
Mikropożyczka dla przedsiębiorców to rozwiązanie dostępne w ramach ustawy o Tarczy Antykryzysowej. Wsparcie udzielane jest przez Bank Gospodarstwa Krajowego, jako pomoc dla firm w trakcie trwającej pandemii. Kwota, o którą można zawnioskować to 5000 zł i środki te muszą zostać wydane na pokrycie bieżących kosztów związanych z prowadzoną działalnością, tj. opłaty składek ZUS, podatków, czynsz, opłaty za media.